Bieg Opolski 2025 z udziałem zawodników UKS Zwoleń-Team. Tłumy sportowców na Wyspie Bolko.
__________
Jak początek lipca, to i Bieg Opolski - to już tradycja i wydarzenie zapisane na stałe w kalendarzu każdego miłośnika biegania. 23 edycja wydarzenia odbyła się 5 lipca 2025 r.
Bieg Opolski 2025 – tak jak i poprzednie edycje wydarzenia – odbył się na Wyspie Bolko. Sercem imprezy był Park 800-lecia.
Solą wydarzenia były jednak zawody biegowe. I nie tylko, bo o godz. 9.30 Atlantis Bieg Opolski 2025 zainaugurował wyścig rolkarzy.
O godz. 10.00 przyszła kolej na koronny dystans imprezy – bieg na 10 km. Setki uczestników stanęły na starcie, który poprzedziła rozgrzewka.
O godz. 11.30 wystartowali uczestnicy zawodów na krótszym dystansie – 5 km. Pięć minut po nich ruszyli uczestnicy marszu nordic walking.
Biegaczom towarzyszyło mocne słońce, ale to ich nie zrażało. W myśl zasady, że prawdziwy biegacz żadnej pogody się nie boi.
Zawody na dystansie 5 kilometrów w wyścigu rolkarskim wygrał Łukasz Flejszer z UKS Zwoleń-Team (Gostynin), a 3 miejsce open przypadło klubowemu koledze Piotrowi Feliks.
Były emocje, były rekordy, były łzy (szczęścia oczywiście!) i ogrom dobrej energii, która unosiła się nad Opolem przez cały dzień.
____________
Źródło: UKS Zwoleń-Team
Zdjęcia: Organizator Zawodów (facebook)